Пятница, 2024-05-10, 09:34
Приветствую Вас Гость | RSS
САЙТ ЗА АСТРОЛОГИЯ,НУМЕРОЛОГИЯ И МАГИЯ
Главная
Регистрация
Вход
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » АСТРОЛОГИЯ » МУНДАННА АСТРОЛОГИЯ » Транзитни Юпитер и Сатурн
Транзитни Юпитер и Сатурн
passion-desireДата: Вторник, 2013-03-26, 16:22 | Сообщение # 1
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Към кой да се обърнем в момента за съвет  накъде ще задуха вятъра ?!? ...към " стожерът и факторът време"  или  към 'късметлията"?!? Първият нито е знак на достойнство ,нито в своя триплицет ,единствено във взаимна рецепция с диспозитора си,другият в знак на заточние в квадрат с диспозитора си .Какво в такъв момент компенсира липсата на алтернатива ,вземане на правилно решение,лутане намалена увереност без значение в коя област и в  лично ,и на обществено ниво?
 
ThunderGoddessДата: Вторник, 2013-03-26, 23:27 | Сообщение # 2
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Аз съм си в отбор "Сатурн" от крайно време, струва ми се, че рецепцията му с Плутон е едно доста важно в монданен план събитие, което ни подлага на доста изпитания по отношение на самоконтрола, границите и възможностите на издържливостта ни, силата и проявлението ни в обществото. Юпи, струва ми се, ще влезе като важен фактор като в средата на тази година, дойде в знака си на екзалтация и може би с подаръците си малко ще тушира напрежението от тази рецепция на Плутон и Сатурн, която е и подсилена от квадратурата на Плутон с Уран. Към момента Юпитер не го усещам много лично аз.



Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Среда, 2013-03-27, 01:33 | Сообщение # 3
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Значи според теб , да послушаме онзи ,който ни е по-познат ?!? Или да изберем по-малкото зло  wink
 
ThunderGoddessДата: Среда, 2013-03-27, 13:29 | Сообщение # 4
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Хората сякаш винаги са по-склонни да слушат уроците на онзи, към който психиката им е по-предразположена и самите им житейски схващания са по-обвръзани с принципите на дадената планета. Така, че според мен, често слушаме принципите на планетите-управители на нашите стелиуми, на планетите ни доминанти и т.н. Едва ли мога да бъда обективна по въпроса и да кажа кой трябва да се слуша, понеже в моя случай силният е Сатурн. Но дори и извън тези разсъждения, струва ми се, към момента между Юпи и Сатурн, Сатурн доминира с присъствието си. Покрай протестите се срещнахме и с ядосания Уран. Но хората напоследък хич не са ми Юпитериански, поне моя кръг, всички са се затворили в собствения си свят, гелдат да прекарват повече време със себе си и ми вадят някакви постулати за упорития труд и чак ме карат да се засрамя като виждам колко усилия полагат. biggrin



Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Среда, 2013-03-27, 14:06 | Сообщение # 5
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Много си права,наистина някак във въздуха се носи нещо като мараня от тежест, скованост,концентрация в "тъмното"...сякаш сме в някакво блато  angry
Обаче се сетих за един виц.
Разхождат се двама психотерапевти сред природата и стигайки до едно блато ,чуват глас : "Помощ,помощ,имам нужда от помощ!" Двамата се спрели ,огледали човека ,нуждаещ се от помощ и продължили ...коментирайки ситуацията.Единият казал на другият :"Този човек има проблем! " ,а другият отвърнал :"Да и важното е ,че говори за него!" wink
Та ,нещо в такава ситуация е периода ми се струва .Може пък наистина да имаме нужда да се "позаврем " по-надълбоко в себе си в периода ,но нека да е с чувство на хумор все пак ,нищо че в момента Юпитер и Меркурий са в квадрат,но все пак са в рецепция rolleyes
 
ThunderGoddessДата: Среда, 2013-03-27, 22:16 | Сообщение # 6
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Ах, ако искаш нещо такова да стане в глобален план, струва ми се, че искаш твърде много. wink Изкуството човек да се шегува със себе си и да приема така проблемите в живота си е нещо, което означава, че се е научил да вижда по-далеч от носа си, а реално малко хора са постигнали това. :)))



Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Среда, 2013-03-27, 22:29 | Сообщение # 7
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Астрологично как ще звучи това ,кои успяват и кои не?  wink
 
ThunderGoddessДата: Среда, 2013-03-27, 23:48 | Сообщение # 8
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Не мисля, че има подобно правило. Струва ми се, че при транзити на Уран към лични планети всеки може да се научи - или може да не се научи - зависи от него до колко държи на остарелите си виждания и до колко може да ги пусне.



Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Четверг, 2013-03-28, 00:47 | Сообщение # 9
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Ако по натал не ти е "дадено' да се (на)учиш ,тр. Уран няма как да свърши тази работа. wink
Ще пробвам да преведа астрологично твое мнение :"Изкуството да се шегува със себе си човек и да приема..." -Венера/2-ри дом/Телец ,Меркурий /3-ти дом /Близнаци ,АСЦ,Слънце/Луна  , женски знаци /планети .Всичко това кореспондиращо помежду си ,би трябвало да е индикация като възможност човек да се (на)учи.Така (на)ученото преподадено на практика в обществото (Юпитер/Сатурн) ,би се превърнало в "истина" ,поглеждайки през оградата чрез Уран/Нептун /Плутон...шегувайки се  wink

Транзитите само показват как ще се случват нещата ,енергийно по-скоро, а не какво ще се случи.;)
 
ThunderGoddessДата: Четверг, 2013-03-28, 22:24 | Сообщение # 10
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
В интерес на истината, не съм съгласна за пасивните/женски знаци. В повечето случаи те са толкова обидчиви, че не виждат по-далеч от носа си и мъката си, която, особено водните, къде заслужено, а къде по-скоро незаслужено, драматизират до получаване на 300 неприятни секрета от носа. Докарват се до положение, в което да съжаляват себе си и вироглаво (вироглаво подчертано при Скорпиона, особено) продължават да държат на мнението колко прецакани и ощетени са от живота и поради тази причина намират подсъзнателен начин да се самосъжаляват. Те не искат истина, те искат съжаление. Слагам и себе си в кюпа преди Уран да мине в Овен, в интерес на истината. Сега си улавям този подсъзнателен момент доста по-явно и поради тази причина не е така. За да може да се шегува човек със себе си, първо че трябва да има високо самоуважение и самооценка, да вярва в Божествеността на природата си (ерго - да може да прости грешките си) - значи тук според мен ходят по-скоро огнените, ако избягат от това криво разбиране, че планетите се въртят около гъза им. Другото е, че човек трябва да има определена доза обективизъм - така че за Близнаци и даже всички въздушни знаци, бих казала, че определено имат това качество заложено в себе си. Но по натура наистина не виждам кое от мен може да се шегува със себе си - ревливия ми, обидчив Рак, Козите, които приемат всяка дума насериозно или егоцентрираните ми Лъвове. Лъвовете сякаш са най-склонни, но пак казвам, за мен това е част от един процес на съзряване, а не е просто някаква готова особеност на индивида. Да не говорим, че лично аз имам на к3 скорпион с плутон в скорпион и той в трети дом - там забавно би било само ако се декриминализират убийствата и проявата на жестокости - естетвено, казвам го в рамките на черния хумор. biggrin



Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Пятница, 2013-03-29, 00:05 | Сообщение # 11
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Пасивните са приемащи ,т.е. женски,Меркурий е шегаджията,а Венера /Телец -таланта да умееш шегувайки се да твориш. wink
Обективното ако няма въздух ,1-2 опозиции вършат работа за да се осъществи по-гореспоменатото.
Иначе как ни насоли всички ни ,не е истина  biggrin tongue

Ето ти казус: Когато в натала стихиите  не си кореспондират какво се случва,например огън -вода,въздух-земя ,вода -въздух,огън-земя ? Хареса ми интерпретацията ти ,давай сега по-нетипичния или конфликтен вариант ,разбира се ако имаш желание. wink
 
ThunderGoddessДата: Суббота, 2013-03-30, 21:46 | Сообщение # 12
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Ами харесвам повече вариантите, в които по-рационалните стихии имат лек оттенък на емоция. Т.е смесицата между земя и вода, земя и огън, въздух-вода, въздух-огън. Разбирам се и с огън-вода, въпреки че на прима виста, не би било първия човек, с който бих се сприателила, ако първоначално имам наталната му карта. Голямата ми племенница е огън-вода, положението при нея, понеже децата нали са най-искрени в изявите си, е сякаш има едно силно колебание между нуждата от висока оценка и някакво подсъзнателно усещане за по-ниска, реално. Поради това лесно се обижда и после се прави на много важна, но бързо мога да я вкарам в някакъв "емоционален ред", така да се каже. Въздух-вода е комбинацията, която доста често намирам в заобикалящата ме среда. Доста от близките ми приятели и приятелствата, които съм създавала скорошните години са с хора, които имат акцент на Близнаци и Скорпион едновременно. Те изтласкват винаги единия принцип в "сянката" и във всички случаи винаги им е присъщо, че се мислят за супер рационални и логични, а реално не са, ама хич, а напротив, доста са субективни. Интересно е да се констатира какъв къртовски труд полагат за рационални схеми за неща, които не могат да се рационализират и колко свърхемоционални са за неща, за които просто си създават пречки с подобни детски държания.
Огън-земя е много хубава комбинация, дава стабилни хора, харесват ми, само да няма луна в Телец, всичко е 6, но луна в телец не мога да трая, ама хич. :D
Въздух-земя ... ами нямам наблюдения - това, което съм видяла при по-екстремни случаи е, че оставя една "празнота" в човека, който има тази комбинация и сякаш има някакъв опит да се постигне нещо свърхчовешко като се изкоренят, премахнат емоции и други неща, които правят човека слаб, но и човек, а в крайна сметка това не може да стане, защото какъвто и да е акцента на наталната карта, това са нормални човешки състояния, от които не може да се избяга и е мъчение и не е прав път изобщо да се опитва.
Земя-вода ... нямам в обкръжението си такива като мен, но и попринцип сякаш не ми правят впечатление. Нещо все едно гледам твърде обикновени хора, закопани в ежедневието си, а попринцип обичам да намирам нещо необикновено в хората, с които се заобикалям. За мен всеки един е като едно луксозно бижу, с който имам близки отношения и определено не се задоволявам с прости, ежедневни върви и евтини чанти.




Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Суббота, 2013-03-30, 23:51 | Сообщение # 13
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Страхотно,благодаря ! cool

Ти приемаш ли се за стабилна или всъщност аз не знам какво влагаш в това понятие ?!?  wink
 
ThunderGoddessДата: Воскресенье, 2013-03-31, 03:01 | Сообщение # 14
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Имам тенденцията да ставам по-стабилна във времето и едновременно с това, колкото и парадоксално да звучи, по-подвижна и по-непостоянна. Рядко нещо може да ме хвърли в паника, да ме извади от релси, много рядко има ситуации, в които се случва така и с времето стават все по-малко. В общи линии, каквото и да стане, тенденцията е в един момент да започне да ме устройва и да улягам с него, като ми го вземат цъкам малко недоволно с език, но го преживявам. Но не се мисля за най-стабилния човек на света, защото пропадна ли в безизходно положение, дори да е за някоя тотална глупост, на която имам нещастието да отдавам значение, става голяма драма и паника и мога да си анатемосам целия живот и да заклеймя качеството му заради едно нещо biggrin
А иначе за стабилен човек ... за мен е такъв, който изцяло е научил идеята на мотото, че човек не трябва да се притеснява за дребни работи, за да е щастлив в живота, а реално всичко е дребни работи. Само че ми се струва, че този образ е утопичен. Предвид това обстоятелство, стабилни наричам хората, които, въпреки изпитанията в живота си, излизат по-жизнени и повече себе си от тях, а не "ограбени", озлобени и с пораженчески дух.




Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Воскресенье, 2013-03-31, 10:39 | Сообщение # 15
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Астрологически как да го "преведем " последното ти изречение ,споделям го ?!?
 
Форум » АСТРОЛОГИЯ » МУНДАННА АСТРОЛОГИЯ » Транзитни Юпитер и Сатурн
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:


Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz