Понедельник, 2024-05-13, 07:33
Приветствую Вас Гость | RSS
САЙТ ЗА АСТРОЛОГИЯ,НУМЕРОЛОГИЯ И МАГИЯ
Главная
Регистрация
Вход
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 6 из 7
  • «
  • 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • »
Форум » АСТРОЛОГИЯ » НАТАЛНА АСТРОЛОГИЯ » Обща тема за натални карти
Обща тема за натални карти
ThunderGoddessДата: Вторник, 2013-04-16, 00:33 | Сообщение # 76
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Пратих си творението на съответния човек, който ме помоли за него. Мислех над този Юпитер, разгледах факторите - кое колко тежи, как би трябвало да се манифестира и стигнах до заключението, че Юпитер няма достатъчно планетарни "съюзници", за да се прояви активно в характера на този човек и той да се идентифицира с него. Вероятно се проявява във външната среда на принципа на това, че проецираме това, което потискаме. Ако не го е отработил, възможно е около него да има доста интелигентни, свърхчувствителни хора, но вероятно понеже нещата, като се потискат, се изкривяват, може и да пият много като смокове или да са от доста лежерния тип. За въпроса на Пешъна, зададох го и за него чакаме отговор.



Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Вторник, 2013-04-16, 00:42 | Сообщение # 77
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Ще чакам обратна връзка . wink

Обаче друго ми хареса тук "...нещата ,които се потискат,се изкривяват".Много точно ! И алтернативата ,решението е...??? 
Но без употребата на "отработвам" ,"пре- ,раз-,на- ...и други такива -работвам". exclaim wink
 
ThunderGoddessДата: Вторник, 2013-04-16, 01:27 | Сообщение # 78
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Спираш да ги потискаш, те са като деца, които биеш, а очакваш добри резултати. Друго решение няма. wink Вселенската идея според мен е именно чрез тези лоши събития в живота ни да ни насочи към проблемните ни места.



Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Вторник, 2013-04-16, 10:08 | Сообщение # 79
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Астрологично ?!?  wink
 
ThunderGoddessДата: Вторник, 2013-04-16, 14:35 | Сообщение # 80
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Астрологично, това е едно от обясненията, които съм срещала при Лиз Грийн или Саспортас. Тяхната идея е, че твърдите аспекти между светилата (и планетите) са тези, които по-често създават проблеми. Често при опозиция и квадратура, едната част от конфигурацията потъва в подсъзнанието, другата остава съзната и упражнява натиск върху подсъзнателната, за да се утвърди. С добра терапия (което според мен не винаги означава професионалист), е възможно тези негативни характеристики на твърдия аспект да бъдат редуцирани до положение, в което той да функционира като хармоничен. Единственото правило е, че колкото и да се стараем, никога не можем да накараме психиката си да функционира така, сякаш няма аспект между дадените две планети.



Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Вторник, 2013-04-16, 17:08 | Сообщение # 81
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Това е на теория и в чист вид ,давай сега с твои думи като използваш лични преживявания,наблюдения.И аз много ги тача и Лиз ,и Хауърд ,ама те са живели по друго време ,единият от двамата все още и на друго място и в друга среда и...Ти какво потисна току-що ?!?  wink Това търся като астрологично обяснение,може и астропсихологично какво "срещащ /си срещнала " ти ,аз питам теб не Лиз,Хрис или някоя друга Мис wink
 
ThunderGoddessДата: Вторник, 2013-04-16, 22:34 | Сообщение # 82
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Аз горе ти го казах с мои думи, но нали го искаше астрологично. Колкото и да ми се иска, още не съм в състояние да измислям нова теория. biggrin И преди да чета Хауър и Лиз, винаги съм вярвала, че няма такова нещо като съдбовна обреченост цял живот да грешим в някакво положение или нещо да бъде наша слабост, а винаги има начин да бъде отработено, останалото са извинения. Хауър и Лиз като ги четох, те са хората с практиката, се убедих в това мое заключение и се зарадвах, че съм била права и практиката така показва. wink



Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Среда, 2013-04-17, 00:00 | Сообщение # 83
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Аз искам с твои думи чрез астрологията  wink
Пример: Аз потискам чувството си за елегантност,грация,финес ,изкривявайки женствеността си -Венера в Овен ретро съвпад със Сатурн.Достатъчно лоши (цитирам теб ) събития са минали през този съвпад -транзитни Нептун,Уран ,Плутон,Сатурн ,нодална ос ,пр.Слънце/Луна до 30 г възраст изразяващи се в медицински интервенции,заболявания (Венера упр.6-ти дом ,Сатурн 2-ри ) ,бурни емоционални изживявания,драми,финансови измами,кражби...всичко свързано по Венера/Сатурн.Резултатът-и сега "стискам " ,потискам ,въпреки че знам къде е конфликтът/противоборството в мен.Нямам нищо отсреща във Везни за да го 'видя" .Стигнахме до терапията ,нали ?!?  Какво иска съвпада Венера /Сатурн в Овен-нещо диво и огнено в рамка,демонстриране на сдържан сексапил,огнен лед ,все оксиморони  biggrin , аз и това работя .Но едното (професионалната ми креативност ) ,никога няма да "счупи" другото (свързващо-интимната сфера) .За мен решението е приемане ,че си такъв и се обичаш ,като не е задължително да се харесваш,колкото и да упорстваш-Венера /Сатурн в Овен.
Така разбирам със свои думи ,чрез астрологията. wink
 
ThunderGoddessДата: Среда, 2013-04-17, 03:14 | Сообщение # 84
A Mad Queen
Группа: Администраторы
Сообщений: 181
Репутация: 0
Статус: офлайн
Венера в Овен за мен попринцип не е типичната женственост. Тя може да е изключително сексапилна и привлекателна, но не както попринцип една жена го прави - като се усмихва мистериозно, гласи се по 5000 часа пред огледалото, практикува сравнително сдържано поведение, пърха сладко с мигли и т.н. Венера в Овен е чаровна, когато се намира във вихъра на стихията си, в своята дързост, в импусливността си, която би скандализирала дори до известна степен обществото. Сатурн е есенциално слаб в Овен и въпреки, че и Венера се счита, че има негативно достойнство в Овен, в твоя хороскоп поне, струва ми се, Венера тежи повече, побеждава Сатурн. Следва логичният въпрос дали ти по някакъв начин не се опитваш да бъдеш "класически женствена", така да се каже. Имаш някакво изградено твърдо виждане за това каква трябва да е функцията на Венера - е ето, виждаш ли, питаш ме за нещо, сякаш искаш в конкретния случай да изведа нещо като формула. Формулата е в случая е да няма формула. Няма как, колкото и да се опитва да ти го наложи Сатурн, да обличаш огъня в предварителни очаквания. Тоест има как - но на теб самата това ти създава психически дискомфорт. Признавам си, че съвпадите като аспекти все още не съм ги разучила подробно от психическа гледна точка и какво се случва, като ги разместваме. Това, което в случая предлагам, по-скоро заменя планетата, с която съзнателно ще се идентифицираш - от Сатурн на Венера. Защото като чета поста ти, ти даваш повече сила на Сатурн, с такова впечатление оставам. Иначе си права, че щом съвпадът е в Овен, поставя се и проблема за егото и себеприемането. То е нещо задължително във всеки случай.
Иначе да кажа и аз моят парадоксален случай - Аз имам съвпад марс/венера в Лъв в 12 дом. В този съвпад при мен Марс винаги е предоминирал и от Венерата ми няма следа. Много съм се ровичкала из себе си и съм се опитвала да я намеря, да я потикна да се изрази - чрез дрехи, поведение и т.н - но съм видяла, че насила хубост не става. Не излиза, не я усещам и толкова. Затова наскоро си казах "ами хубаво тогава, нека да е Марс" - тръгнах да си ходя по улицата като тотален неграциозен дебил, да тръшкам врати след себе си, от време навреме, без да се усетя говоря на по-висок тон, отколкото е прието, просто като се въодушевя. Въпреки, че определено не ми изглеждаше като концепцията за жена-мечта, първо, себеприех се и се себезаобичах и в този аспект. Второ - напоследък забелязвам положителен отклик на останалите спрямо мен. И повече мъжко внимание получавам, а в сферата на общуването все се оказва, че другите трябва да са дипломатични с мен, да се съобразяват. Гледам, естествено, да не прекалявам, но накрая, дори и без да пожелая, така става. Явно срещам Венера отвън ... wink




Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up
When the rage in me subsides
 
passion-desireДата: Среда, 2013-04-17, 10:30 | Сообщение # 85
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Това исках да чуя ,Тъндър!  wink твоето виждане,усещане за (в случая Венерите) нещата и ти благодаря много за споделеното мнение.Верен прочит имаш за Венера в Овен ,както и донякъде усещащ моята в частност правеща аспект със САтурн.При мен ,а и не само Венера е по-силна (ако може въобще да се говори за сила ) макар и в заточение ,но е ретро,т.е. това че съм обърнала "заточеното" навътре и там го изразявам е смилаемо и понякога навън излиза като култивирано (при съответните планетни транзити).

Не забравяй ,че твоят стелиум ,в който участва и Венера има достатъчно спомагателни аспекта ,така че ...има време  wink
 
BlackBettyДата: Среда, 2013-04-17, 12:34 | Сообщение # 86
Лейтенант
Группа: Проверенные
Сообщений: 73
Репутация: 0
Статус: офлайн
Здрастиии!!!

Пешън, да ти призная преди да набереш скорост си типичната Риба, обаче като ли малко веднага замирисва на огнения Овен. По отношение на съвпада, ако на Венера й е по-дискомфортно естествено е да тя да се бунтува и бушува повече, още повече че е лична планета, докато Сатурн е тежък и доста по-обран. Той въпреки че разбира подбудите и характера на Венера, защото споделят един и същи знак, се опитва все пак да ограничи в някаква поносима или общоприета норма буйния нрав на Венера. Това далеч не означава че Момата (Венера) ще се държи всеки път прилично smile Другото нещо което ми направи впечатление докато разглеждах стихиите в картата си, бе че най-силно застъпената стихия е най-малко овладяна и сега трябва да наблегнем на нея, а няма къде да се скрием smile Същото е с т.н. малефици, ранени планети и планети в екзалтация - това са все силни планети, но просто разликата е техния заряд - при едните е "-", при другите "+".
 
passion-desireДата: Среда, 2013-04-17, 15:35 | Сообщение # 87
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Така е ,Бети когато има акцент върху стихия,принцип,дом ни е трудно да " се справяме " със същите ,защото се получава нещо като вакуум ,засмуква ни без да се усетим,поради концентрацията на енергия в една точка.
Радвам се да го чуя ,че си ме усетила като типична Риба-значи съм започнала да си показвам ,изразявам Аз-а макар и на моменти  wink ....Нептун ,Нептун си е свършил работата  wink
 
FloraДата: Суббота, 2013-04-20, 13:36 | Сообщение # 88
Сержант
Группа: Проверенные
Сообщений: 27
Репутация: 0
Статус: офлайн
Ето ме и мен, ще си сложа картата, макар че вече да се развява на др. места в интернет пространството. По картата си най-общо мога да кажа, че най-проблемни са ми като че ли опозициите към луната, особено тази на нептун. Според мен е по-кофти да имаш опозиции, отколкото квадратури... Само ще помоля за малко помощ в това меню, защото хептен не мога да вдяна откъде да намеря опцията за прикачване на файл.
 
passion-desireДата: Суббота, 2013-04-20, 14:39 | Сообщение # 89
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Репутация: 0
Статус: офлайн
Flora,какво те кара така да мислиш ,относно опозициите ,не се чувстваш удобно ,удовлетворена във взаимоотношенията си ?

Долу вдясно в полето има опция "Избор на файл " ,оттам можеш да качиш същият. wink
 
FloraДата: Суббота, 2013-04-20, 15:08 | Сообщение # 90
Сержант
Группа: Проверенные
Сообщений: 27
Репутация: 0
Статус: офлайн
Здравей, Passion. Първо да кажа, че съм чела твои постове ,не само тук и ми хареват разсъжденията и изводите ти по астрологични въпроси.  Ако не ме лъже паметта се знаимаваш и с психология. Та относно въпросът ти- може би зависи от цялостната карта, но в предвид това, че имам слънце в екзалтация съм повече по действията отколкото по мисленето и колебанието. Половината ми карта е кардинална, затова и не мога да приема принципа на взените, това е знакът , който считам за най-проблемен. Естествено с течение на времето нещата търпят развитие и свиквам с всички принципи на знаците, но като цяло някои си отават по-лесно смилаеми за мен. За квадратурите- имам една много изявена, меркурий кв уран. Тя си действа на всички нива. Тук мога да добавя и сатурн квадрат юпитер- каквото ми се е давало, точно толкова ми се е и взимало в живота. Но тези квадратури ме подтикват към действие, ситуация , която предизвиква проблем, съответно трябва да съм подготвена с противодействие. Но при опозициите не е така. И понеже са ми към луната, която ми е упр на ац, нещата стават по-трудни. Там вече има изветсно колебание, проблемът идва от другите, отвън, не отвътре. А аз мразя да завися от др. хора. Ако взема енергията на марс, тогава ще срещам хора с повече лунна енергия и обратното. А най-трудна като че ли ми е опозицията на нептун с луната - много често , явно несъзнателно влизам в заблуди относно нещо, мога да идеализирам нещо, някого или чувствата си например. И когато това не се съпоставя с дейтвителнсостта следва вътрешно разочарование. Един вид се стрмя подсузнателно към идеал, койт не съществува. 

Пс:не мога да открия опцията избор на файл. При мен на полета з аотг има най-различни неяа. за видео , текст, емотки и тн, но не и за файл. Как е наименовано на руски?
 
Форум » АСТРОЛОГИЯ » НАТАЛНА АСТРОЛОГИЯ » Обща тема за натални карти
  • Страница 6 из 7
  • «
  • 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • »
Поиск:


Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz